Quantcast
Browse latest Browse all 4

Stomatolog dziecięcy

0

Wszystko, co robimy pierwszy raz zapamiętujemy najlepiej. Doskonale pamiętamy swoją pierwszą miłość, pierwszą w życiu imprezę bez rodziców czy pierwszy dzień w pracy. Dobrzej jest, jeśli wspomnienia z takiego dnia są pozytywne. Wtedy często powracamy do tego momentu. Gorzej jest w przypadku, kiedy wspomnienia są negatywne. O takich chwilach nie chcemy pamiętać i próbujemy je wymazać z pamięci. To normalne, że nie chcemy wracać do tego, co nie jest dla nas miłe.
Podobnie jest z pierwszą wizytą u stomatologa. Idziemy na nią prowadzeni przez rodziców. Po niej zazwyczaj pojawia się problem. Następuje blokada. Dziecko zniechęcone złymi doświadczeniami, nie chce więcej iść do dentysty bo to oznacza ból i łzy. I oto, jako rodzice stajemy w niekomfortowej sytuacji. Nie lubimy przecież, gdy nasze dziecko cierpi, ale z drugiej strony wiemy, że leczenie zębów jest konieczne. Trudno jest przezwyciężyć lęk. Ale nie ma się co dziwić dzieciom skoro nawet ludzie dorośli boją się stomatologia. Wszystko to jest efektem pierwszej zapamiętanej wizyty w gabinecie stomatologicznym.
Lęk przed dentystą u najmłodszych próbuje jednak przezwyciężyć stomatologia dziecięca. W takich gabinetach pacjentami są wyłącznie dzieci. Wszystkie pomieszczenia i sprzęty dostosowane są do nich. Jest kolorowo i wesoło. Najmłodsi mogą bawić się i relaksować przed wejściem do gabinetu.
Ale co z zabiegami ? Otóż, idąc do stomatologia dziecięcego, możemy mieć pewność, że nasze dziecko nie będzie czuło bólu. Nie poczuje najmniejszego ukłucia, ponieważ do większości zabiegów można zastosować znieczulenie. Jeśli leczenie nie wymaga takich środków, to znaczy, że szkoda w zębie jest niewielka i jego leczenie zajmie tylko chwilkę. Wtedy rzeczywiście może się pojawić krótkotrwały ból i łzy, ale stomatolog dziecięcy szybko zrekompensuje wszystkie nieszczęścia. Dziecko będzie mogło wybrać dowolny kolor plomby, a za dzielną postawę dostanie również upominek, który sprawi, że maluch szybko zapomni o tym co złe i ochoczo przejdzie do oglądania prezentu.

Zanim udamy się na wizytę u stomatologa dziecięcego, najlepiej sprawdźmy opinie o takim lekarzu. Chodzi o to, żeby miał on odpowiednie kwalifikacje, ale również umiał „zagadać” dziecko, tak, żeby zapomniało o tym gdzie się znajduje. Idealny stomatolog dziecięcy musi więc być zarazem doskonałym psychologiem i umieć nawiązać kontakt ze swoim pacjentem, po to, aby zlikwidować barierę strachu.

Post Stomatolog dziecięcy pojawił się poraz pierwszy w przedszkolepodjablonka.pl.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 4